روزنامه اینترنتی ایندیپندنت، مستقر در بریتانیا با همکاری شرکت پژوهش و بازاریابی عربستان سعودی (SRMG) قصد دارد وبسایت‌های جدیدی به چهار زبان عربی، اردو، ترکی و فارسی راه اندازی کند.
تاریخ: ۲۳:۰۹ :: ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
راه‌اندازی وبسایت فارسی زبان در روزنامه اینترنتی ایندیپندنت

به گزارش پایگاه خبری خادمین‌نیوز به نقل از یورونیوز؛ روزنامه اینترنتی ایندیپندنت، مستقر در بریتانیا با همکاری شرکت پژوهش و بازاریابی عربستان سعودی (SRMG) قصد دارد وبسایت‌های جدیدی به چهار زبان عربی، اردو، ترکی و فارسی راه اندازی کند. غسان بن عبدالرحمن الشبل، رئیس گروه رسانه‌ای «SRMG» با خاندان سلطنتی عربستان سعودی ارتباط نزدیکی دارد […]

به گزارش پایگاه خبری خادمین‌نیوز به نقل از یورونیوز؛ روزنامه اینترنتی ایندیپندنت، مستقر در بریتانیا با همکاری شرکت پژوهش و بازاریابی عربستان سعودی (SRMG) قصد دارد وبسایت‌های جدیدی به چهار زبان عربی، اردو، ترکی و فارسی راه اندازی کند.

غسان بن عبدالرحمن الشبل، رئیس گروه رسانه‌ای «SRMG» با خاندان سلطنتی عربستان سعودی ارتباط نزدیکی دارد و دارای نشریاتی است که برای دولت سعودی تبلیغ می‌کنند.

اگرچه این گروه رسانه‌ای مالک چهار وبسایت جدید بوده و محتوای مد نظر خود را در این سایتها تحت عنوان نام «ایندیپندنت» منتشر خواهد کرد، اما اعلام شده است که محتوای اخبار فارسی، ترکی، اردو و عربی نیز مبتنی بر استانداردهای اخبار و سرمقالات وبسایت انگلیسی زبان ایندیپندنت تهیه خواهند شد.

بر اساس بیانیه‌ای که ایندیپندنت در این باره منتشر کرده، محتوای این سایتها ترجمۀ مستقیم مقالات وبسایت انگلیسی زبان ایندیپندنت است و تیم‌های خبرنگاری این چهار زبان نیز در لندن، اسلام آباد، استانبول و نیویورک مستقر خواهند بود.

پیش از این سایت خبری-اقتصادی بلومبرگ قرارداد مشابهی را با این گروه رسانه‌ای سعودی در سال ۲۰۱۷ میلادی برای راه اندازی یک سایت خبری به زبان عربی امضا کرده بود.