گروه: گوناگون
تاریخ: ۱۷:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
مفتی اهل سنت سیستان و بلوچستان: دانشگاه ادیان و مذاهب به صورت گسترده از علمای اهل سنت برای تدریس دعوت کند

خادمین نیوز//مفتی عبد الحلیم قاضی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با انجمن دانش آموختگان دانشگاه ادیان و مذاهب، عملکرد این دانشگاه را ایده آل و با نگاه تقریب بین الادیانی توصیف کرد. به گزارش شفقنا، مفتی‌عبدالحلیم قاضی ازعلمای اهل سنت سیستان و بلوچستان، عملکرد این دانشگاه را ایده آل […]

خادمین نیوز//مفتی عبد الحلیم قاضی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با انجمن دانش آموختگان دانشگاه ادیان و مذاهب، عملکرد این دانشگاه را ایده آل و با نگاه تقریب بین الادیانی توصیف کرد.

به گزارش شفقنا، مفتی‌عبدالحلیم قاضی ازعلمای اهل سنت سیستان و بلوچستان، عملکرد این دانشگاه را ایده آل و با نگاه تقریب بین الادیانی توصیف کرد.

او که خود از اساتید این دانشگاه است گفت؛ به لحاظ شناختی که از فضای آزاد اندیشی و محیط باز این دانشگاه دارم، باید اذعان کنم، در حوزه ادیان و مذاهب بسیار عالی و ایده‌ال و فراتر از حد انتظار عمل کرده است .

مولوی‌عبد الحلیم قاضی گفت: اداره دانشگاهی در سطح وسیع بین المللی نیازمند سعه صدر و بینش و شناخت از جوامع مختلف است که این مهم در رییس دانشگاه و تیم تحت مدیریت او وجود دارد .

این عالم سنی مذهب با بیان اینکه فعالیت در این عرصه نیازمند از خود گذشتگی و تحمل آرا و نظرات مختلف بین الادیانی است یادآورشد: مهمترین ویژگی تحصیل در این دانشگاه دوری از تشنج‌آفرینی و تکیه بر منطق و احترام بوده و این نقطه عطفی در تاریخ گفت و گوهای بین الادیانی است.

او با اشاره به فراهم بودن زمینه تحصیل دیگر مذاهب در این دانشگاه گفت: امیدواریم کماکان این دانشگاه، به صورت گسترده از علمای اهل سنت و جماعت، برای تدریس در دوره‌های مختلف استفاده کند.

استاد عبد الحلیم قاضی خاطرنشان ساخت: خط مشی این دانشگاه در استفاده از علمای هر دین و مذهب، برای اینکه مسائل آن دین و مذهب توسط رجال آن به دانشجویان تدریس شود، باعث به وجود آمدن فضای اعتماد شده و این مهم را نمی توان در هر دانشگاه یا موسسه آموزش عالی مدعی تقریب بین المذاهب یافت .

این عالم سرشناس اهل سنت ابراز امیدواری کرد: همه مسلمانان اعم سنی و شیعه در کنار هم با اخلاص، محبت و یکدلی سر کلاس علمی یکدیگر حاضر شوند و تدریس و تحصیل کنند و مطمئنا این دانشگاه می‌تواند، نقش مهمی در جهت همبستگی و تقارب ادیان و مذاهب، ایفا کند.